Search
שיווק דיגיטלי אורגני או ממומן

השאר פרטים לקבלת עדכונים

מהם 5 משפטי המרה והנעה לפעולה שהכי משפיעים בקופי 

תוכן עניינים

להלן חמש דוגמאות ל משפטי המרה אפקטיביים (CTR) עם הסבר קצר מדוע הם עובדים:

 1. "הצעה לזמן מוגבל – קבל אותה עכשיו!" – יוצר תחושת דחיפות ומחסור.
 2. "גישה בלעדית – תפוס את מקומך!" – גורם לקורא להרגיש מיוחד ובעל ידיעה.
 3. "חדש ומשופר – נסה את זה היום!" – מדגיש את הייחודיות והערך של המוצר.
 4. "חיסכון מיידי – לחץ כאן!" – מדגיש תועלת מיידית.
 5. "שביעות רצון מובטחת – הזמינו עכשיו!" – מספק ביטחון ובונה אמון.

סוגים אלו של משפטים מטרתם למשוך את תשומת ליבו של הקורא, ליצור תחושת דחיפות או בלעדיות, להדגיש את היתרונות של המוצר ולבנות אמון עם הקורא. אלמנטים אלו יכולים כולם להגדיל את הסבירות לקליק ולהמרה.

מה זה טכניקת כתיבה מחסור ( Scarcity )

מחסור היא טכניקת שיווק הממנפת את הפסיכולוגיה האנושית של ההחמצה, כאמור כל זה כדי ליצר משפטי המרה, ושימוש במחסור של משהו בעל ערך, כדי להניע לפעולה כדי לייצר המרה. הרעיון מאחורי המחסור הוא שאנשים נוטים יותר לפעול כאשר הם מאמינים שהזדמנות מוגבלת או שההיצע של משהו אוזל.

בקופירייטינג, ניתן להשתמש במחסור על ידי הדגשת מסגרת הזמן המוגבלת להצעה, הכמות המוגבלת של מוצר או הזמינות המוגבלת של שירות. על ידי יצירת תחושת דחיפות, מחסור יכול להניע את הקורא לפעול במהירות, לפני שהוא מחמיץ את ההזדמנות. זה יכול להוביל לעלייה בהמרות ובמכירות.

לדוגמה, קופירייטר עשוי להשתמש במשפט כמו, "נותרו רק 10 מקומות! הזמן את שלך עכשיו." זה מתקשר שההזדמנות מוגבלת ושעל הקורא לפעול במהירות אם הוא רוצה לנצל אותה. זה יכול להגדיל את הסבירות להמרה ולהניב יותר מכירות.

חשוב לציין שבעוד שהמחסור יכול להיות כלי רב עוצמה בקופירייטינג, יש להשתמש בו בתבונה ולא לעשות בו שימוש מוגזם או מיותר. שימוש יתר במחסור עלול לדלל את השפעתו ואף לפגוע במוניטין של המותג אם הוא נתפס כמטעה או מטעה.

דןגמאות של קופירייטינג

להלן חמש דוגמאות למשפטי מחסור יעילים בקופירייטינג, יחד עם הסבר קצר:

 1. "מהר! המבצע לזמן מוגבל מסתיים בקרוב." – יוצר דחיפות עם דדליין.
 2. "נותרו מקומות בודדים בלבד. הזמן עכשיו." – מדגיש זמינות מוגבלת.
 3. "אל תפספסו – מלאי מוגבל זמין." – מדגיש מחסור במוצר.
 4. "הזדמנות אחרונה לחסוך בגדול. פעל עכשיו." – מקדם דחיפות עם הטבה.
 5. "גישה בלעדית לזמן מוגבל." – יוצר תחושה של בלעדיות.

משפטים אלו מטרתם למשוך את תשומת ליבו של הקורא, ליצור תחושת דחיפות ולהדגיש את הזמינות המוגבלת של ההצעה. זה גורם לקורא להרגיש שהוא חייב לפעול במהירות כדי לנצל את ההזדמנות, מה שמוביל לעלייה בהמרות ובמכירות. על ידי מינוף יעיל של הפסיכולוגיה של המחסור, קופירייטרים יכולים להניע את הקורא לנקוט בפעולה ולהניב תוצאות עבור לקוחותיהם.

חשוב להשתמש במחסור בצורה שתשדר אותנטיות ואמינות. שימוש יתר או הדגשת מחסור בצורה מוגזמת עלול לפגוע במוניטין של המותג ולהקטין את ההשפעה של הטכניקה לאורך זמן. בנוסף, שימוש יעיל בטכניקת מחסור בקופירייטינג דורש התייחסות מדוקדקת של קהל היעד וההצעה, כמו גם הבנה ברורה כיצד ליצור מסר משכנע.

לסיכום, מחסור (סקרסיטי) הוא כלי רב עוצמה בקופירייטינג שיכול לעזור להניע המרות ולהגדיל את המכירות. כשמשתמשים בו ביעילות, הוא ממנף את הפסיכולוגיה של החמצה של משהו בעל ערך כדי להניע את הקורא לפעול במהירות. על ידי יצירת משפטי מחסור משכנעים ואמינים, קופירייטרים יכולים להביא לתוצאות עבור הלקוחות שלהם ולעזור להם להשיג את יעדי השיווק שלהם.

עוד קצת טכניקת קופירייטינג

להלן כמה טכניקות קופירייטינג נוספות שניתן להשתמש בהן כדי ליצור קופי של משפטי המרה יעיל ומשכנע:

 1. אמפתיה: על ידי הבנה והתייחסות לנקודות הכאב, הרצונות והמניעים של הקורא, קופירייטרים יכולים ליצור קופי שמהדהד את הקורא ומעודד אותו לפעול.
 2. הוכחה חברתית: על ידי הכללת המלצות, ביקורות או סוגים אחרים של הוכחה חברתית בקופי, קופירייטרים יכולים להוכיח שאחרים מצאו הצלחה או שביעות רצון מהמוצר או השירות המוצעים.
 3. ממוקד יתרונות: במקום רק לרשום תכונות, קופירייטרים יכולים להתמקד ביתרונות שהקורא יחווה על ידי שימוש במוצר או בשירות, תוך הדגשת הצעת הערך הייחודית.
 4. סיפור סיפורים: על ידי שזירת סיפור לתוך העותק, קופירייטרים יכולים ליצור נרטיב שלוכד את תשומת הלב של הקורא ומושך אותו פנימה, מה שהופך את המסר לבלתי נשכח ומשכנע יותר.
 5. דחיפות: על ידי יצירת תחושת דחיפות, קופירייטרים יכולים להניע את הקורא לפעול במהירות, לפני שהם מפספסים את ההזדמנות.
 6. חזרה: על ידי חזרה על מסרים מרכזיים, הטבות או קריאות לפעולה, קופירייטרים יכולים להגביר את הסבירות שהקורא יזכור את המסר ויבצע פעולה.

אלו הן רק חלק מהטכניקות הרבות שבהן ניתן להשתמש כדי ליצור קופי משכנע. הגישה הנכונה תהיה תלויה בקהל היעד, במוצר או בשירות המוצעים ובמטרות השיווק הכוללות. קופירייטר מצליח יוכל לבחור ולהשתמש בטכניקות הנכונות כדי להשיג את התוצאות הרצויות לו.

מה זה מיקרוקופי

מיקרוקופי מתייחס לחתיכות הטקסט הקטנות המופיעות בכל מוצר או אתר דיגיטלי, כגון תוויות לחצנים, הודעות שגיאה, תוויות שדות טפסים טיפים לכלים ו קידום ממומן בגוגל. סוג זה של קופי לרוב אינו מורגש, אך הוא ממלא תפקיד מכריע בחוויית המשתמש. בעצם אלו משפטי המרה זעירים שמיצרים הנעה לפעולה

Microcopy משרת מספר פונקציות חשובות, כולל:

 1. מתן הנחיות והוראות: מיקרוקופי יכול לעזור למשתמשים להבין כיצד להשתמש באתר או באפליקציה, למלא טופס או לנווט לשלב הבא.
 2. סטטוס תקשורת: Microcopy יכול לספק משוב למשתמשים על מצב הפעולות שלהם, כגון "שולח…" או "הטופס שלך נשלח".
 3. שיפור הנגישות: Microcopy יכול לעזור להבטיח שאתר או אפליקציה נגישים לכל המשתמשים, כולל לבעלי מוגבלויות.
 4. שיפור השימושיות: על ידי מתן הוראות ברורות ותמציתיות, הודעות שגיאה ומשוב, מיקרו-קופי יכול להפוך אתר או אפליקציה לקלים יותר לשימוש ולשפר את חווית המשתמש הכוללת.
 5. בניית קול מותג: Microcopy היא הזדמנות לחברה לבנות את הקול והאישיות המותגית שלה, על ידי שימוש בשפה ובטון המשקפים את ערכיה ואת זהותה.

בקיצור, מיקרוקופי הוא מרכיב מכריע בחוויית המשתמש ויכול להשפיע רבות על הצלחתו של מוצר או אתר דיגיטלי. מיקרו-עותק מעוצב היטב יכול לעזור למשתמשים להבין מה הם צריכים לעשות, לשפר את השימושיות של המוצר ולשפר את חווית המשתמש הכוללת.

חשוב להקדיש תשומת לב רבה לפרטים של מיקרוקופי, שכן אפילו שינויים קטנים יכולים להשפיע רבות. בחירת מילה בודדת או מבנה משפט יכולים לשנות את הטון והמשמעות של הטקסט, ולהוביל לחוויית משתמש שונה בתכלית.

גברת שוכבת וכותבת משפטי המרה והנעה לפעולה במחשב
לא קל לכתוב הנעה לפעולה 😉

מיקרוקופי טוב הוא תמציתי, ברור וקל להבנה. זה גם צריך להיות עקבי עם הקול והטון הכללי של המותג, לעזור ליצור חוויה חלקה ומגובשת עבור המשתמש.

בנוסף, יש לבדוק את המיקרו-קופי באופן קבוע ולחזור עליו. בדיקות משתמשים יכולות לספק תובנות חשובות לגבי מה עובד ומה לא, ומאפשרות שיפור וחידוד מתמשכים.

בסך הכל, מיקרוקופי הוא היבט קריטי אך לעתים קרובות מתעלמים ממנו בעיצוב מוצר ושיווק דיגיטלי. על ידי הקדשת זמן ליצירת מיקרוקופי יעיל וידידותי למשתמש, חברות יכולות ליצור חווית משתמש טובה יותר ובסופו של דבר להביא לתוצאות עסקיות טובות יותר.

צ׳ק ליסט של 5 בדיקות פשוטות להבין אם איש ה SEO שלך זכאי לבונוס או בעיטה

מלא פרטים והצקליסט ישלח אליך